Сторінка фізінструктора

Ковальчук Надія Євсевіївна

Стаж педагогічної роботи: 27 років

Педагогічне кредо:

Бути здоровим висока мета.

Кожен в садочку

У нас памята.

Ігри і вправи,

Футбол і хокей,

Все загортовує наших дітей.

На становлення здорового способу життя у дітей дошкільного віку впливають різні чинники:

► Гігієнічні:  режим харчування, сну, діяльності й відпочинку гігієна одягу, взуття, приміщень, обладнання тощо

► Фізичні: гімнастика, ігри, елементи спорту й туризму, праця

► Природні: повітря, сонце, вода.

Щоденний обсяг рухової активності дітей має становити:

до 3-х год. — ранній вік

3-4 год. — молодший і середній дошкільний вік

4-5 год. — старший дошкільний вік

Перш ніж залучати дітей до фізкультурно-оздоровчої роботи, медичний персонал ДНЗ вивчає індивідуальні особливості кожної дитини: стан здоров’я рівень фізичного розвитку. Лікар і медична сестра закладу: проводять у ДНЗ медичні профілактичні огляди дітей враховують висновки лікарів за місцем проживання, лікування, медичного консультування.

Дітей розподіляють за медичними групами (групами здоров’я), фіксують висновки і рекомендації щодо участі дітей у фізкультурно-оздоровчих заходах, формах освітньої роботи з фізичного розвитку і виховання.

В індивідуальних медичних картках доводять отриману інформацію до відома батьків дітей і педагогів, переглядають кожні півроку розподіл дітей за медичними групами, щоб уточнити, виправити призначення і вирішити, чи потрібно переводити дитину з однієї медичної групи до другої, наприклад, з підготовчої до основної.

Залежно від встановленої медичної групи та індивідуальних призначень вихователі, інструктори з фізичної культури (плавання) забезпечують: відповідний ступінь участі кожної дитини в системі фізкультурно-оздоровчої роботи, оптимальний рівень фізичних/психічних/емоційних навантажень. При цьому  беруться до уваги індивідуальні особливості кожної дитини: руховий досвід, притаманний темп рухів, рівень рухливості, природні можливості, здібності.